Udstyr til funktionel træning af høj intensitet | Eleiko
Køb dit Eleiko Premium Home Gym Nu! Besøg shop.eleiko.com

Funktionel fitness

Intensitet, variation og funktionel bevægelse for et bedre liv

Til hverdagsatleten

Medlemmer melder sig ind i funktionelle faciliteter for at få styrke og forbedre deres liv. De vil være sunde, bevæge sig godt og være modstandsdygtige. At se ud og føles bedre. De vil benytte sig af eksperttræning, effektive programmer og personlig opmærksomhed. At være sammen med andre og være en del af at bygge et stærkt fællesskab. Et unikt og anderledes miljø er også dejligt.

At arbejde med Eleiko kan hjælpe dig med at give dine medlemmer den oplevelse, de søger. At udstyre din facilitet med Eleiko giver dine atleter og medlemmer adgang til verdens bedste udstyr - fra vægtstænger og platforme til kettlebells, håndvægte og alt der imellem. Eleiko Education tilbyder en række kurser og workshops for dine trænere eller passionerede, entusiatiske medlemmer. Disse programmer er anerkendt for indholdets kvalitet, den meget værdifulde teknik-drevne, praktiske tilgang og vores fokus på at udvikle trænerevner og effektiv programudvikling. Vi har ekspertisen og produktudvalget til at skabe unikke og fremragende funktionelle træningsrum, forstærket af verdensklasses uddannelse og en delt passion for denne type træning.

CrossFit Gold Pact

Rotterdam, the Netherlands

MT96 Open in Qatar as a fully equipped Eleiko facility

Qatar

Klub der Sportfreunde

Zürich, Schweiz

WIT Training

St Pauls, London

UnScared CrossFit

Utrecht, Netherlands

Speed Power Strength

Oakland, CA, USA

Set Free CrossFit

Singapore

Kronan Crossfit

Malmö, Sweden

CrossFit Nordic

Stockholm, Sweden

Lad os høre fra dig

Lad os gøre din facilitet så stærk, som den kan blive.

Derek Schulte

Sales Manager - Gym and Fitness
+ 1 307 220 0313
derek.schulte@eleiko.com

Kat Widup

Inside Sales Manager
+1 866 447 9441
kat.widup@eleiko.com

Adrien Webb

Sales Representative - Federal Market
+1 903-360-0225
adrien.webb@eleiko.com

Alex Murray

Operations Manager
+1 866 447 9441
alex.murray@eleiko.com

David Weber

Sales Director - Athletics and Recreation
+1 313 269 3371
david.weber@eleiko.com

Rickard Blomberg

President
+1 866 447 9441
rickard.blomberg@eleiko.com

Jonathan Besecker

Sales Representative - Athletics and Recreation
+ 1 9377768806
jonathan.besecker@eleiko.com