Funktionel fitness

Intensitet, variation og funktionel bevægelse for et bedre liv

Til hverdagsatleten

Medlemmer melder sig ind i funktionelle faciliteter for at få styrke og forbedre deres liv. De vil være sunde, bevæge sig godt og være modstandsdygtige. At se ud og føles bedre. De vil benytte sig af eksperttræning, effektive programmer og personlig opmærksomhed. At være sammen med andre og være en del af at bygge et stærkt fællesskab. Et unikt og anderledes miljø er også dejligt.

At arbejde med Eleiko kan hjælpe dig med at give dine medlemmer den oplevelse, de søger. At udstyre din facilitet med Eleiko giver dine atleter og medlemmer adgang til verdens bedste udstyr - fra vægtstænger og platforme til kettlebells, håndvægte og alt der imellem. Eleiko Education tilbyder en række kurser og workshops for dine trænere eller passionerede, entusiatiske medlemmer. Disse programmer er anerkendt for indholdets kvalitet, den meget værdifulde teknik-drevne, praktiske tilgang og vores fokus på at udvikle trænerevner og effektiv programudvikling. Vi har ekspertisen og produktudvalget til at skabe unikke og fremragende funktionelle træningsrum, forstærket af verdensklasses uddannelse og en delt passion for denne type træning.

Klub der Sportfreunde

Zürich, Schweiz

WIT Training

St Pauls, London

UnScared CrossFit

Utrecht, Netherlands

Speed Power Strength

Oakland, CA, USA

Set Free CrossFit

Singapore

Kronan Crossfit

Malmö, Sweden

CrossFit Nordic

Stockholm, Sweden

Lad os høre fra dig

Lad os gøre din facilitet så stærk, som den kan blive.

Neala Endre

Sales Manager - Gym & Fitness
+1 847 772 2072
neala.endre@eleiko.com

Bryan Jovick

B2B Sales and Support
+1 866 447 9441
bryan.jovick@eleiko.com

Kat Widup

Customer & Sales Support
+1 866 447 9441
kat.widup@eleiko.com

David Weber

Sales Manager - Athletics
+1 313 269 3371
david.weber@eleiko.com

HIllis Lake

Business Development Manager
+1 352 514 4131
hillis.lake@eleiko.com

Rickard Blomberg

President - North America
+1 866 447 9441
rickard.blomberg@eleiko.com

Alex Murray

Logistics and Purchasing Manager
+1 866 447 9441
alex.murray@eleiko.com