Frivægtsudstyr og styrkeprogrammer til træningscentre | Eleiko

Træningscenter og Fitness

Sundhed og Wellness gennem funktionel- og præstationsorienteret træning

Præstationsparadigme

Vi tror på, at vejen til sundhed og fitness ligger i styrketræning. At dine medlemmer bedst udvikler sig, når de engagerer sig i målbare og bevidste styrketræningsmetoder. Vi oplever entusiasme for vægtløftning og styrketræning i den generelle befolkning som aldrig før. Folk vil have styrkeprogrammer og præstationstræningsmuligheder i alle former for omgivelser, inklusiv sundheds- og fitnessklubber. Vores udstyr og uddannelsestilbud, koblet med vores 60 års ekspertise, gør os ideelle til at hjælpe dig med at drive nytte af denne mulighed.

Vi leverer verdens bedste styrkeudstyr, en bred vifte af vægtløftning, frivægte og styrketræningsredskaber til forbedring af præstation. Ved at vælge Eleiko giver du dine medlemmer den bedst mulige udstyrsoplevelse, mestrenes udstyr, der yder og føles mærkbart bedre. Vores fokus på kvalitet betyder en lavere ejerudgift og lang holdbarhed, et faktum der demonstreres ved, at kunder stolt viser udstyr stadig i brug i årtier efter, det er blevet leveret med #vintageeleiko. Vi står bag, hvad vi bygger, med industriens stærkeste garantier og kundeservice. Vores uddannelsesprogrammerer anerkendte for vores indholdskvalitet, værdierne af vores teknikdrevne, praktiske tilgang og vores fokus på at udvikle trænerfærdigheder. Vores hold af industri-veteraner med stærke baggrunde indenfor præstation, vægtløftning og styrketræning vil arbejde med dig, for at du kan få alt, hvad du har brug for for at udstyre din facilitet.

MARCHON

Harpenden, England

WE11

Marylebone, London

Starks Fitness

Bristol, England

Anytime Fitness Belfast

Belfast, Ireland

Athletik Docks

Hamburg, Germany

24 Hour Fitness USA, Inc.

San Ramon, CA, USA

Lifters - Finest Strength

Bad Vilbel, Germany

World Class Arena

Västerås, Sweden

The Loft

Bonn, Germany

L1FE

Frankfurt, Germany

Lad os høre fra dig

Lad vores 60 års erfaring og ekspertise i styrketræning arbejde for dig.

Alex Murray

Operations Manager
+1 866 447 9441
alex.murray@eleiko.com

HIllis Lake

Business Development Manager, Gym & Fitness
+1 352 514 4131
hillis.lake@eleiko.com

Aaron Nguyen

Purchasing & Logistics Coordinator
+1 866 447 9441
aaron.nguyen@eleiko.com

Derek Schulte

Sales Manager - Central Region
+ 1 307 220 0313
Derek.schulte@eleiko.com

Adrien Webb

Sales Rep, Federal Market
+1 903-360-0225
adrien.webb@eleiko.com

Gerry Daley

Sales Manager, Gym & Fitness - East Coast
+1 301 401 7557
gerry.daley@eleiko.com

Kat Widup

Senior Sales Support
+1 866 447 9441
kat.widup@eleiko.com

Rickard Blomberg

President - North America
+1 866 447 9441
rickard.blomberg@eleiko.com