Betroet leverandør af styrkeudstyr & brugerdefinerede plader | Eleiko

Høj præstation

Samarbejder med trænere for at skabe exceptionelle træningsfaciliteter

Perfektioneret præstation

Trænere vil kun have det bedste til deres atleter, redskaber og faciliteter til stringent, smart, præstationsbaseret træning, der forbereder atleter på at yde, når det gælder. I dag konkurrerer atleter på det højeste niveau med store ambitioner og store forventninger. De træner hårdt og leger endnu hårdere og må opretholde høje niveauer af styrke og kondition året ud. I konkurrenceprægede rekrutteringsmiljøer gør faciliteter og udstyr en forskel. Velvidende om dette vender trænere til Eleiko. Vores varierede produktlinje - Olympic Weightlifting, Powerlifting og Functional Fitness - koblet med vores evne til at få faciliteter til ikke bare at skille sig ud, men at skinne, med brugerdefinerede detaljer sammen med vores velfortjente ry for kvalitet og præstation gør Eleiko til trænernes valg.

Med en seksårtiers baggrund er Eleiko verdens mest betroede leverandør af styrke og konditionsudstyr. Vi er passionerede omkring at forbedre atletisk præstation og låse op for menneskeligt potentiale, Eleiko har taget en aktiv rolle i at arbejde med trænere, hold og styrende enheder for at skabe uovertrufne faciliteter verden over.

Pleasance Gym, First UK Eleiko University Training Hall

Edinburgh, UK

University of Texas

Austin, TX, USA

University of California

San Diego, CA, USA

University of Southern California

California, USA

University of Minnesota

Minnesota, USA

2015 Rugby World Cup

England

Frölunda Indians Hockey

Gothenburg, Sweden

CSKA

Moscow, Russia

High Performance Center Växjö

Växjö, Sweden

Spala Olympic Sport Center

Spala, Poland

Lad os høre fra dig

Lad vores ekspertise i styrke- og præstation arbejde for dig.

Gerry Daley

Sales Manager, Gym & Fitness - East Coast
+1 301 401 7557
gerry.daley@eleiko.com

Rickard Blomberg

President - North America
+1 866 447 9441
rickard.blomberg@eleiko.com

Adrien Webb

Sales Rep, Federal Market
+1 903-360-0225
adrien.webb@eleiko.com

Aaron Nguyen

Purchasing & Logistics Coordinator
+1 866 447 9441
aaron.nguyen@eleiko.com

Kat Widup

Senior Sales Support
+1 866 447 9441
kat.widup@eleiko.com

Derek Schulte

Sales Manager - Central Region
+ 1 307 220 0313
Derek.schulte@eleiko.com

Alex Murray

Operations Manager
+1 866 447 9441
alex.murray@eleiko.com

HIllis Lake

Business Development Manager, Gym & Fitness
+1 352 514 4131
hillis.lake@eleiko.com