Høj præstation

Samarbejder med trænere for at skabe exceptionelle træningsfaciliteter

Perfektioneret præstation

Trænere vil kun have det bedste til deres atleter, redskaber og faciliteter til stringent, smart, præstationsbaseret træning, der forbereder atleter på at yde, når det gælder. I dag konkurrerer atleter på det højeste niveau med store ambitioner og store forventninger. De træner hårdt og leger endnu hårdere og må opretholde høje niveauer af styrke og kondition året ud. I konkurrenceprægede rekrutteringsmiljøer gør faciliteter og udstyr en forskel. Velvidende om dette vender trænere til Eleiko. Vores varierede produktlinje - Olympic Weightlifting, Powerlifting og Functional Fitness - koblet med vores evne til at få faciliteter til ikke bare at skille sig ud, men at skinne, med brugerdefinerede detaljer sammen med vores velfortjente ry for kvalitet og præstation gør Eleiko til trænernes valg.

Med en seksårtiers baggrund er Eleiko verdens mest betroede leverandør af styrke og konditionsudstyr. Vi er passionerede omkring at forbedre atletisk præstation og låse op for menneskeligt potentiale, Eleiko har taget en aktiv rolle i at arbejde med trænere, hold og styrende enheder for at skabe uovertrufne faciliteter verden over.

University of Texas

Houston, TX, USA

University of California

San Diego, CA, USA

University of Southern California

California, USA

University of Minnesota

Minnesota, USA

2015 Rugby World Cup

England

Frölunda Indians Hockey

Gothenburg, Sweden

CSKA

Moscow, Russia

High Performance Center Växjö

Växjö, Sweden

Spala Olympic Sport Center

Spala, Poland

Lad os høre fra dig

Lad vores ekspertise i styrke- og præstation arbejde for dig.

Bryan Jovick

B2B Sales and Support
+1 866 447 9441
bryan.jovick@eleiko.com

Rickard Blomberg

President - North America
+1 866 447 9441
rickard.blomberg@eleiko.com

Alex Murray

Logistics and Purchasing Manager
+1 866 447 9441
alex.murray@eleiko.com

David Weber

Sales Manager - Athletics
+1 313 269 3371
david.weber@eleiko.com

Kat Widup

Customer & Sales Support
+1 866 447 9441
kat.widup@eleiko.com

HIllis Lake

Business Development Manager
+1 352 514 4131
hillis.lake@eleiko.com

Neala Endre

Sales Manager - Gym & Fitness
+1 847 772 2072
neala.endre@eleiko.com