Styrkeudstyr & -programmer til militæret | Eleiko
Køb dit Eleiko Premium Home Gym Nu! Besøg shop.eleiko.com

Militæret og Forsvaret

Klar til aktion. Alle tidspunkter. Alle steder. Alle vegne.

Taktisk styrke

Eleiko har en beviselig optegnelse af bedrifter i at arbejde med og støtte militære og forsvarsfællesskaber globalt. Vi har en dyb respekt for de stringente fysiske krav og præstationer, der kræves af militærets servicefolk, og forstår, hvordan styrke, præstationstræning og olympisk løftning spiller en vigtig rolle i militærfitness og taktisk beredskab. Vi har 60 års udviklings- og produceringserfaring og en dyb passion for styrke og udvikling af menneskelige præstationer.

Eleiko er det valgte udstyr, når værdi, holdbarhed og ydeevne er vigtige beslutningskriterier. Vi møder servicefolks træningsbehov med udstyr af højeste kvalitet, bredt anerkendt for dets overlegne ydeevne. Vi udviklede Eleikos Tactical Strength Coach-kurset, der giver underviser de redskaber og informationer, de har brug for for bedst at kunne støtte servicemedlemmer med styrkeprogrammer, der adresserer særlige udfordringer ved at vedligeholde et taktisk beredskab over en livsperiode, undgå skader og kontrollere træthed, samt også at se på, hvordan man bedst bevare beredtheden, mens man er indsat. Eleiko er et vigtigt medlem af ens hold, der sikrer, at man har det bedste udstyr, træning og uddannelse til at udvikle optimal præstation og højne beredtheden hos vor dages taktiske atleter.

M.E.G.A Sport Equipment

Den Helder, Netherlands

Det danske forsvar

Denmark

United States Air Force Academy

Colorado Springs, CO, USA

Fort Bragg

Fort Bragg, NC, USA

Lad os høre fra dig

Vi har produkterne og uddannelsesprogrammerne til at sikre taktisk beredskab.

Rickard Blomberg

President
+1 866 447 9441
rickard.blomberg@eleiko.com

David Weber

Sales Director - Athletics and Recreation
+1 313 269 3371
david.weber@eleiko.com

Derek Schulte

Sales Manager - Gym and Fitness
+ 1 307 220 0313
derek.schulte@eleiko.com

Alex Murray

Operations Manager
+1 866 447 9441
alex.murray@eleiko.com

Kat Widup

Inside Sales Manager - Home Gyms
+1 866 447 9441
kat.widup@eleiko.com

Adrien Webb

Sales Representative - Federal Market
+1 903-360-0225
adrien.webb@eleiko.com

Jonathan Besecker

Sales Representative - Athletics and Recreation
+ 1 9377768806
jonathan.besecker@eleiko.com