Militæret og Forsvaret

Klar til aktion. Alle tidspunkter. Alle steder. Alle vegne.

Taktisk styrke

Eleiko har en beviselig optegnelse af bedrifter i at arbejde med og støtte militære og forsvarsfællesskaber globalt. Vi har en dyb respekt for de stringente fysiske krav og præstationer, der kræves af militærets servicefolk, og forstår, hvordan styrke, præstationstræning og olympisk løftning spiller en vigtig rolle i militærfitness og taktisk beredskab. Vi har 60 års udviklings- og produceringserfaring og en dyb passion for styrke og udvikling af menneskelige præstationer.

Eleiko er det valgte udstyr, når værdi, holdbarhed og ydeevne er vigtige beslutningskriterier. Vi møder servicefolks træningsbehov med udstyr af højeste kvalitet, bredt anerkendt for dets overlegne ydeevne. Vi udviklede Eleikos Tactical Strength Coach-kurset, der giver underviser de redskaber og informationer, de har brug for for bedst at kunne støtte servicemedlemmer med styrkeprogrammer, der adresserer særlige udfordringer ved at vedligeholde et taktisk beredskab over en livsperiode, undgå skader og kontrollere træthed, samt også at se på, hvordan man bedst bevare beredtheden, mens man er indsat. Eleiko er et vigtigt medlem af ens hold, der sikrer, at man har det bedste udstyr, træning og uddannelse til at udvikle optimal præstation og højne beredtheden hos vor dages taktiske atleter.

Det danske forsvar

Denmark

United States Air Force Academy

Colorado Springs, CO, USA

Fort Bragg

Fort Bragg, NC, USA

Lad os høre fra dig

Vi har produkterne og uddannelsesprogrammerne til at sikre taktisk beredskab.

Kat Widup

Customer & Sales Support
+1 866 447 9441
kat.widup@eleiko.com

Alex Murray

Logistics and Purchasing Manager
+1 866 447 9441
alex.murray@eleiko.com

HIllis Lake

Business Development Manager
+1 352 514 4131
hillis.lake@eleiko.com

Bryan Jovick

B2B Sales and Support
+1 866 447 9441
bryan.jovick@eleiko.com

David Weber

Sales Manager - Athletics
+1 313 269 3371
david.weber@eleiko.com

Neala Endre

Sales Manager - Gym & Fitness
+1 847 772 2072
neala.endre@eleiko.com

Rickard Blomberg

President - North America
+1 866 447 9441
rickard.blomberg@eleiko.com