Utrustning för högintensiv funktionell träning | Eleiko
Köp ditt Eleiko hemmagym nu! Besök shop.eleiko.com

Funktionell fitness

Intensitet, variation och funktionella rörelser för en bättre livsstil

För den dagliga utövaren

Medlemmarna går med funktionella anläggningar för att förbättra sin styrka och sina liv. De vill vara friska, röra sig väl och känna sig kapabla. De vill dra nytta av expertcoachning, effektiv programmering och personlig uppmärksamhet. Att få kontakt med andra och vara en del av en stark gemenskap. En unik och annorlunda miljö adderar också till upplevelsen.

Att arbeta med Eleiko kan hjälpa er att ge era medlemmar upplevelsen de är ute efter. Att utrusta er anläggning med Eleiko ger era idrottare och medlemmar tillgång till världens bästa utrustning - från viktskivor och plattformar till kettlebells och hantlar. Eleiko Education erbjuder en rad kurser och studiegrupper för era tränare och passionerade medlemmar. Dessa program är erkända för innehållets kvalitet, den mycket värdefulla tekniskt, drivna praktiska metoden och vår betoning på att utveckla coachningsförmåga och effektiv programutveckling. Vi har kompetensen och produktutbudet för att skapa unika och enastående funktionella träningsanläggningar som stärks av en utbildning i världsklass och en gemensam passion för denna sorts träning.

MT96 Open in Qatar as a fully equipped Eleiko facility

Qatar

Klub der Sportfreunde

Zurich, Schweiz

WIT Training

St Pauls, London

UnScared CrossFit

Utrecht, Netherlands

Speed Power Strength

Oakland, CA, USA

Set Free CrossFit

Singapore

Kronan Crossfit

Malmö, Sweden

CrossFit Nordic

Stockholm, Sweden

Kontakta oss

Låt oss förvandla er anläggning till den starkast möjliga.

Adrien Webb

Sales Rep, Federal Market
+1 903-360-0225
adrien.webb@eleiko.com

Kat Widup

Senior Sales Support
+1 866 447 9441
kat.widup@eleiko.com

Derek Schulte

Sales Manager - Central Region
+ 1 307 220 0313
Derek.schulte@eleiko.com

Gerry Daley

Sales Manager, Gym & Fitness - East Coast
+1 301 401 7557
gerry.daley@eleiko.com

Alex Murray

Operations Manager
+1 866 447 9441
alex.murray@eleiko.com

Aaron Nguyen

Purchasing & Logistics Coordinator
+1 866 447 9441
aaron.nguyen@eleiko.com

Rickard Blomberg

President - North America
+1 866 447 9441
rickard.blomberg@eleiko.com

HIllis Lake

Business Development Manager, Gym & Fitness
+1 352 514 4131
hillis.lake@eleiko.com