Funktionell fitness

Intensitet, variation och funktionella rörelser för en bättre livsstil

För den vardagliga idrottaren

Medlemmarna går med funktionella anläggningar för att skaffa sig styrka och förbättra sina liv. De vill vara friska, röra sig väl och vara kapabla. Att se bättre ut och må bättre. De vill dra nytta av expertcoaching, effektiv programmering och personlig uppmärksamhet. Att få kontakt med andra och vara en del av att bygga en stark gemenskap. En unik och annorlunda miljö är också trevligt.

Att arbeta med Eleiko kan hjälpa er att ge era medlemmar upplevelsen de är ute efter. Att utrusta er anläggning med Eleiko ger era idrottare och medlemmar tillgång till världens bästa utrustning - från skivor och plattformar till kettlebells, hantlar och allt däremellan. Eleiko Education erbjuder en rad kurser och studiegrupper för era tränare och passionerade medlemmar. Dessa program är erkända för innehållets kvalitet, den mycket värdefulla tekniskt drivna praktiska metoden och vår betoning på att utveckla coachningsförmåga och effektiv programutveckling. Vi har kompetensen och produktutbudet för att skapa unika och enastående funktionella träningsanläggningar som stärks av en utbildning i världsklass och en gemensam passion för denna sorts träning.

Klub der Sportfreunde

Zurich, Switzerland

WIT Training

St Pauls, London

UnScared CrossFit

Utrecht, Netherlands

Speed Power Strength

Oakland, CA, USA

Set Free CrossFit

Singapore

Kronan Crossfit

Malmö, Sweden

CrossFit Nordic

Stockholm, Sweden

Kontakta oss

Låt oss förvandla er anläggning till den starkaste möjliga.

Alex Murray

Logistics and Purchasing Manager
+1 866 447 9441
alex.murray@eleiko.com

Rickard Blomberg

President - North America
+1 866 447 9441
rickard.blomberg@eleiko.com

Neala Endre

Sales Manager - Gym & Fitness
+1 847 772 2072
neala.endre@eleiko.com

HIllis Lake

Business Development Manager
+1 352 514 4131
hillis.lake@eleiko.com

David Weber

Sales Manager - Athletics
+1 313 269 3371
david.weber@eleiko.com

Bryan Jovick

B2B Sales and Support
+1 866 447 9441
bryan.jovick@eleiko.com

Kat Widup

Customer & Sales Support
+1 866 447 9441
kat.widup@eleiko.com