Friviktsutrustning och styrkeprogram för gym | Eleiko

Gym och fitness

Hälsa och välbefinnande genom funktionell träning

Vår bild av prestation

Vi anser att vägen till hälsa och fitness ligger i styrketräning. Att era medlemmar kommer till sin rätt när de engagerar sig i mätbara och beprövade styrketräningsmetoder. Vi ser en entusiasm för tyngdlyftning och styrketräning hos den allmänna befolkningen som aldrig tidigare skådats. Människor vill ha styrkeprogram och träningsmöjligheter i alla typer av miljöer, inklusive hälso- och fitnessklubbar. Våra utrustnings- och utbildningserbjudanden tillsammans med vår 60-års expertis gör oss idealiska för att hjälpa er att utnyttja denna möjlighet.

Vi tillhandahåller världens bästa styrkeutrustning, ett brett sortiment av tyngdlyftnings-, frivikts- och styrketräningsverktyg för att förbättra prestationen. När man väljer Eleiko ger man medlemmarna den bästa möjliga utrustningsupplevelsen, mästarutrustning som presterar och känns märkbart bättre. Vår betoning på kvalitet betyder lägre ägandekostnader och långa produktliv, ett faktum visat av att kunderna stolt visar upp utrustning som fortfarande används decennier efter att den har levererats genom #vintageeleiko. Vi står bakom vad vi bygger med branschens starkaste garantier och kundservice. Våra utbildningsprogram är erkända för vår innehållskvalitet, värdet från vår tekniskt drivna praktiska strategi och vår betoning på att utveckla coachningsförmåga. Vårt team av branschveteraner med starka bakgrunder i prestation, tyngdlyftning och styrketräning kommer att arbeta med er för att ge er allt ni behöver för att utrusta er anläggning.

MARCHON

Harpenden, England

WE11

Marylebone, London

Starks Fitness

Bristol, England

Anytime Fitness Belfast

Belfast, Ireland

Athletik Docks

Hamburg, Germany

24 Hour Fitness USA, Inc.

San Ramon, CA, USA

Lifters - Finest Strength

Bad Vilbel, Germany

World Class Arena

Västerås, Sweden

The Loft

Bonn, Germany

L1FE

Frankfurt, Germany

Kontakta oss

Låt våra 60 års expertis inom styrketräning hjälpa dig.

HIllis Lake

Business Development Manager, Gym & Fitness
+1 352 514 4131
hillis.lake@eleiko.com

Gerry Daley

Sales Manager, Gym & Fitness - East Coast
+1 301 401 7557
gerry.daley@eleiko.com

Rickard Blomberg

President - North America
+1 866 447 9441
rickard.blomberg@eleiko.com

Alex Murray

Operations Manager
+1 866 447 9441
alex.murray@eleiko.com

Kat Widup

Senior Sales Support
+1 866 447 9441
kat.widup@eleiko.com

Aaron Nguyen

Purchasing & Logistics Coordinator
+1 866 447 9441
aaron.nguyen@eleiko.com

Derek Schulte

Sales Manager - Central Region
+ 1 307 220 0313
Derek.schulte@eleiko.com

Adrien Webb

Sales Rep, Federal Market
+1 903-360-0225
adrien.webb@eleiko.com